2014 Proje Açılış Çalıştayı

Adıyaman İl ve İlçeleri Eğitim Vakfı 17 Ekim 2014 tarihinde çok sayıda katılımcının katıldığı Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği “Sosyal Medyanın Etkin Ve Etik Kullanımı Projesi”nin Açılış Çalıştayını yaptı. Proje AD-VAK tarafından şuana kadar düzenlenen 100.000 TL’lik ilk proje olma özelliği ile dikkat çekmektedir.

Çalıştay AD-VAK öğrenci temsilcisi, sunucu Sevgi YİĞİT ’in çalıştay programını arzından sonra saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.

Programın Açılış Takdimi

Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı H. Bülent ELÇİ ’nin hoş geldiniz ve açılış konuşmalarında “Sosyal Medyanın Etkin ve Etik Kullanımı” Projesini çok önemsediğini, sosyal medyanın ülkemizin yaşayan bir olgusu olduğunu belirterek; bu projemizin ve bugün yaptığımız çalıştayın katılımcılara-faydalanacaklara, vakfımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diledi. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığının bu çalışmalara rehberlik ve proje kaynağı sağlamasına müteşekkiriz” dedi.

Vakıf Başkanı H.Bülent ELÇİ ’nin Konuşması

Proje Koordinatörü H. Mustafa YÜCE projenin kısa bir özetini katılımcılara sunarak proje hakkında bilgilendirilmelerini sağladı. H. Mustafa YÜCE “projemizin çalışmalarına Mayıs ayında başladık. Proje hazırlık çalışmaları boyunca birçok arkadaşımızın desteğini gördük ve bu arkadaşlarımızla projenin alt yapısını oluşturduk. Vakıf içerisinde bir odamızı bilgisayar laboratuarı haline getirdik ve bu vesile ile ileriye yönelik vakfımızda proje sonrası da öğrencilerimize, hemşehrilerimize teknolojik hizmet sunabileceğiz. Kasım ayı sonunda 3 ay sürecek projenin eğitim çalışmaları uzman hocalarımız tarafından yapılacaktır. Ayrıca Çanakale Şehitlerimizin 100. Anma yılında enaz 100 kardeşimizi Çanakale’ye götüreceğiz. 9 ay sürecek projemiz içinde bilgilendirme konferansı, Adıyaman’da yaşayan Suriyeli sığınmacılar için bir yardım kampanyası başlatılacak, projemiz kapanış çalıştayı ile son bulacaktır. Proje Koordinatörü H. Mustafa YÜCE bu günlerde çokça kötü anlamda gündemde olan sosyal medyanın projemizin çalışmaları ile sosyal medyanın kullanımında etik kısmını öne çıkarmak, farkındalık oluşturmak istiyoruz dedi ve son olarak bu projemizin katılımcıların beğenisini alması bizleri sevindirdi” dedi.

Proje Koordinatörü H. Mustafa YÜCE ’nin Konuşması

Ankara Hukuk Fakültesinde okuyan AD-VAK öğrenci temsilcisi Aysun AVCI “proje hakkında katılımcılara düşüncelerini aktararak bu çalışma sosyal medya da grup arkadaşlarımızda etik kısmı ile bizlerde farkındalık meydana getirmiştir” dedi.

AD-VAK Üniversite Öğrenci Temsilcisi Aysun AVCI’nın Konuşması

Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut ÖZBAY “Bizim milletimizin tarihinde ve bizim medeniyetimizden gelen yüzyıllardır eskimiyen ve hep kendini yenileyen bir sosyal dayanışma kurumu var o da vakıf, bu vakıflar bu günkü anlamıyla sivil toplum kuruluşları, sivil toplum örgütüdür. Vakıflar veren el, kucaklayan göğüstür. Vakfımız öğrencilerimizi, insanlarımızı kucaklaması gerekiyor. Yaklaşık 30 yıldır vakfımız epey hizmetler verdi. Bu proje vakfımız için önemli bir adımdır. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte böyle bir projeye girdikleri için emeği geçen herkese teşekkür ederim. Sosyal medyanın etkin ve etik kullanımı kısmında herkesin etkin kullanımı konusunda şüphe yok. Sosyal medya ülkemizde ve tüm dünyada etkin olarak kullanılıyor, tabi etik kısmı bu proje için önemli kısım, başarılı bir çalışma olacağından eminim hepinizden destek bekliyoruz ve emeği geçen tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut ÖZBAY ’ın Konuşması

Vakıf kurucularından XXI, XXII nci Dönem Adıyaman Milletvekili Mehmet ÖZYOL “Değerli hemşehrilerimiz hepiniz hoşgeldiniz. Yıllar öncesi biz Adıyamanlılar burda çok azdık, az olanlarımız birbirini tanımazdık dar bir mühitten geniş bir mühitte geldik şimdiki gibi haberleşme sistemi yoktu. Şuanda bu proje bizlere haberleşmenin, bilgi paylaşımının ne kadar ilerlediğini gösteriyor. Emeği geçen arkadaşları tebrik ediyorum. Vakfımız ilk defa kamuoyuna mal olacak, herkesinde ilgisi çekecek, sonuçlarındanda inşallah memnun kalacağımız bir girişimle şuanda karşı karşıyayız. Evladım diye hep hatırlayacağımız bu vakfın ve onun gönüldaşlarını kalbimde hep yaşatmak istiyorum. Hepinize hayat boyu sağlık ve başarı diliyorum.” Dedi

XXI, XXII nci Dönem Adıyaman Milletvekili Mehmet ÖZYOL ’un Konuşması

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti 2.Başkanı Mazhar BİLGİN “Biz bir vakıf medeniyetiyiz. Biz hayri, sosyal, eğitim ve kültür medeniyetiyiz. Bu bizim inancımızdan gelir, hem tarihi kişiliğimizden gelir, hem de karekterimizden gelir. Ben prrojede emeği geçenleri tebrik ediyorum. Çok güzel bir projeyi hayata geçirmişler, sosyal medyanın etkin kullanımı konusunda kimseninin diyeceği yok, etik kullanımı konusunda gençlere bilgiler verilecek. Tekrar herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti II. Bşk. Mazhar BİLGİN ’nin Konuşması

Açılış çalıştayına katılan AK Parti Grup Başkanı Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet AYDIN katılımcıları selamlayarak konuşmasına şöyle devam etti “ projeye emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve adıyamanlı öğrencilerimize projenin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Proje, ülkemiz için çok yararlı bir proje. Vakıf, böyle bir projeye imza atmakla hayırlı bir iş yapmış oldu. Bu proje vakıf için bir ilk, inşallah bundan daha büyük ve güzel projeleri de hayata geçireceklerdir. Bu proje ve bundan sonraki projelerde adıyamanlı vekiller olarak vakfın yanında olacağız, her türlü destek ve katkıya hazırız. ‘’dedi.

AK Parti Grup Başkanı Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet AYDIN ’nın Konuşması

Konuşmalarından sonra eğitim için hazırlanan teknoloji laboratuvarının açılışı gerçekleştirildi. Laboratuvar açılışının akabinde katılımcılara çeşitli ikramlar sunularak program son bulmuştur.


Açılış Çalıştayından Fotoğraf Kareleri

AK Parti Grup Başkanı Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet AYDIN ve AD-VAK Yönetim Kurulu

Sosyal Medyanın Etkin Ve Etik Kullanımı Projesinin Proje Ekibi Yürütme Kurulu Proje Koordinatörü H. Mustafa YÜCE, Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı H. Bülent ELÇİ ve Proje Bilişim Uzmanı H. Yusuf YILDIRIM

Eğitim Odasından Bir Görüntü

Programa Katılan Öğrencilerden Bir Görüntü

Programa Katılan Öğrencilerden Bir Görüntü

Proje Açılış Çalıştayından Görüntü

Proje Açılış Çalıştayından Görüntü

Proje Açılış Çalıştayından Görüntü

Proje Açılış Çalıştayından Görüntü

Proje Açılış Davetiyesi