Sayın  Şevket GÜRSOY'un ADVAK Dergisindeki ÖNSÖZ

                      Adıyaman İl ve İlçeleri Eğitim Vakfı kurucu kadrosunun (Mehmet ÖZYÖL, Mehmet Nevzat ÇADIR, Ömer Faruk GÜRCAN, Mehmet ÇOŞKUN, Yılmaz GÖKSU, Hasan ÇABALAR, Mahmut YETİM, Bekir GÜÇBEY, Mahmut KÖMÜROĞLU, Mehmet ATALAY, Mehmet GÜNDÜZ, Ramazan KARDEŞ, Abuzer BOZDOĞAN, Halit ÖZDÜZEN) bizlere emanet ettiği ve her geçen gün etkinliklerini daha iyi koşullarda sürdürmeye çabaladığı Vakfımız, üç aylık sürelerle ADVAK adıyla bir dergi çıkarmaya başladı. Dergi’nin amacı, Vakfımızın yerine getirmeye çabaladığı hizmetleri artırmak ve bunları ilgili kamuoyu ile paylaşmaktır.

 

     

                 Kuşkusuz, Adıyaman’ın ve Adıyamanlıların bir değer olduğu beklentisiyle yola çıkan Vakfımız, aynı zamanda yeni değerler yaratmaya yönelmektedir. Vakıf, bugüne kadar binlerce öğrenciye sosyal, kültürel ve ekonomik bakımdan destek sağladı.  Adıyamanlılar ve Adıyaman’a hizmet etmiş olanların bundan böyle de el ve gönül birliği yapacağını biliyoruz.

 

                  Doğduğumuz, doyduğumuz ve içinde büyüdüğümüz, binlerce yıllık insanlık mirasına sahip olan Adıyaman, bizi biz yapan değeriyle dimdik ayakta durmaktadır. Adıyaman’ın zengin doğal, kültürel, ekonomik ve beşeri potansiyelini yeterince değerlendirebilmek için daha çok çalışmalıyız. Birliktelikle gerçekleştireceğimiz işler sayesinde, Adıyaman’ın tarihteki ihtişamını yeniden inşa edebileceğimizi düşünüyorum.

  

 Şevket GÜRSOY

Adıyaman İl ve İlçeleri Eğitim Vakfı

 Yönetim Kurulu Başkanı

Yönetim Kullanıcı

08.08.2016